JAUNUMI

Informēsim par darba tirgus tendencēm un aktualitātēm, mūsu kompānijas jaunumiem un interesantiem faktiem.

DARBA VIDES IETEKME UZ DARBINIEKU SNIEGUMU UN UZŅĒMUMA ILGTSPĒJU

Šodien daudz runājam par veselīgu un atbalstošu darba vidi uzņēmumu darbiniekiem. Kāpēc tas ir tik svarīgi? Varētu taču domāt, ka darbiniekam maksājam algu un dodam citus taustāmus labumus - automašīnu, degvielu, veselības apdrošināšanas polisi, ūdeni, kafiju, tēju, nu ko gan vēl viņam varētu vajadzēt? Vadītajiem par iepriekšminēto ir tiesības pieprasīt efektīvu, kvalitatīvu, radošu darbu un lojalitāti no darbinieka, kuram turklāt jābūt gatavam "būt pa rokai" bosam jebkurā laikā un vietā.

Lieta tāda, ka darbinieki varētu vēlēties darīt un darīs vēl vairāk nekā no viņiem prasa vadība, bet tas notiks tad, ja darba vieta apmierinās arī viņu personīgās vajadzības un mērķus.
Aicinām iepazīties ar ASTRAL Executive Search vecākās konsultantes Ilze Sila apkopoto viedokļa rakstu par tik nozīmīgu tematu mūsdienu darba vidē!

AS "Latvijas valsts meži" jauna valde

Latvijas valsts meži (LVM) padome piektdien, 29.07.2022., ārkārtas sēdē apstiprināja jauno uzņēmuma valdi! ASTRAL Executive Search komandai bija liels prieks un gandarījums piedalīties jaunās valdes atlases un novērtēšanas procesos. 
Novēlam P.Putniņam, T.Reiziņam un J.Stankevičam īstenot iecerētos stratēģiskos mērķus un ilgtermiņa LVM attīstību! 🌲
Plašāka informācija LVM mājaslapāIELŪGUMS uz bez maksas vebināru
"Stratēģiskā plānošana. Pilns lauks ar grābekļiem."
18.maijā plkst. 14:30 - 16:30

ASTRAL Akadēmijas nākamais seminārs notiks 18. maijā plkst. 14:30, kad būs iespēja noklausīties AS "Sakret Holdings" pieredzes stāstu par uzņēmuma vadību, izmantojot ilgtermiņa stratēģiskās plānošanas pieeju. Tikšanās reizē runāsim par:

 • Kā izvēlēties uzņēmuma nosaukumu, atrašanās vietu, eksporta stratēģiju;
 • Kāpēc ir nepieciešams ārējās vides izvērtējums;
 • Kādi soļi jāsper sadarbības kontekstā, lai celtu uzņēmuma konkurētspēju;
 • Ražošanas uzņēmuma nodaļu plānošana un stratēģiskā izvēle;
 • Grābekļu sindroms vai tomēr ilgtermiņa attīstība

Semināru vadīs AS "Sakret Holdings" biznesa idejas autors un Padomes priekšsēdētājs Andris Vanags, kuram ir 25 gadu darba pieredze ražošanas uzņēmumu vadībā un izveidē. Viņš ir darbojies LTRK Padomē un valdē, kā arī ilgstoši sadarbojies ar augstskolām. Andris dalīsies ar pieredzi rūpnīcu biznesa izveidē un vadībā Baltijas valstīs, to darbības stratēģiskā plānošanā un sadarbības partneru izvēlē. Semināra laikā ar piemēriem tiks skaidroti sadarbības partnerības attīstības soļi, kas nepieciešami visu iesaistīto uzņēmumu konkurētspējas celšanai gan Latvijā, gan ārvalstu tirgos.

Pieteikšanās šeit līdz 17.05.2022.

Uz tikšanos!

ASTRAL Executive Search komanda


ASTRAL Akadēmijas vebinārs "Kā vadīt uzņēmuma HIERARHIJU?!"

Nākamais ASTRAL HR Akadēmijas seminārs notiks 13. aprīlī, kad runāsim un diskutēsim par tēmu "Kā vadīt uzņēmuma HIERARHIJU". Piedāvājam organizāciju vadītājiem unikālu iespēju izzināt un atklāt jaunas atziņas par:

 • Hierarhijas redzamais un neredzamais spēks;
 • Hierarhiju likumi un to izpausmes reālajā dzīvē;
 • Darbinieku lomas hierarhijā;
 • Kā izvēlēties piemērotāko darbinieku konkrētai hierarhijas pozīcijai;
 • Kā dabiski veidojas komandas un kāpēc tas ir disfunkcionāli organizācijai kopumā.

Semināru vadīs zinošais un pieredzējušais Andris Balodis, kam ir ilgstoša pieredze uzņēmumu vadībā dažādās organizācijās. Vairāk par Andra pieredzi varat iepazīties šeit.

Būs iespēja ne tikai uzzināt mūsu eksperta viedokli, bet arī dalīties ar savu pieredzi un uzzināt citu vadītāju skatījumu par tik nozīmīgu tematu!


Uz tikšanos!
Andris Balodis & Iluta Gaile
ASTRAL Executive Search komanda 


Mūsu ASTRAL HR Akadēmijas marta tikšanās reizē kopā ar vecāko konsultanti Sandru Liepu pievērsāmies ļoti aktuālai tēmai "Vadītājs kā koučs".

Semināra laikā uzzinājām kas ir koučings un tā mērķis, ko dara un ko nedara koučs, kādas ir koučinga metodes un tehnikas. Tika arī izzināts kādi ir materiālie un nemateriālie ieguvumi no koučinga, kā, piemēram, uzlabojas produktivitāte un tiek pozitīvi ietekmēti darbinieki. Diskutējām kā vadītājiem izmantot koučinga prasmes darba vietā un kā šī metode spēj uzlabot darba rezultātus. Semināra dalībnieki tika iesaistīti diskusijās par aktuālo tēmu, kā rezultātātika iegūtas jaunas atziņas.

Nākamais seminārs notiks 13. aprīlī!


ASTRAL Akadēmijas seminārs

"Vadītāja loma personāla atlasē"
23.02.2022. plkst. 15:00 - 17:00

2022. gada otrais ASTRAL Akadēmijas seminārs notiks 23. februārī, kad ar uzņēmuma vadītājiem diskutēsim par tēmu "Vadītāja loma personāla atlasē".

Tas ir viens no svarīgākajiem, pieprasītākajiem un sarežģītākajiem personāla vadības procesiem, tādēļ ir ļoti būtiski, ka vadītāji zina par savu lomu tajā. Tikšanās laikā būs iespējams uzzināt:

 • Kādos personāla atlases procesos ir jāiesaistās vadītājam, bet par ko ir atbildīgs HR vadītājs;
 • Kā personāla atlasi ietekmē uzņēmuma / darba devēja tēls;
 • Kuri ir tie atlases posmi, ko nedrīkst uzticēt citiem;
 • Kādas kļūdas nepieļaut, lai veiktu veiksmīgu atlasi;
 • Kā nekļūdīties lēmuma pieņemšanā.

Semināru vadīs zinošā un profesionālā Tatjana Kuzmina, kurai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze personāla vadībā. Viņa ir darbojusies dažādos lielos un starptautiskos uzņēmumos kā personāla direktore, ļoti labi orientējas personāla atlases procesos un sadarbībā ar vadītājiem ir veiksi simtiem personāla atlases projektus dažādām amata pozīcijām. Tatjana dalīsies ar praktisko pieredzi un savām zināšanām, uzsverot galveno, ko ir nepieciešams zināt vadītājam labāko talantu piesaistē!

Semināra laikā būs iespēja dalīties arī ar savu pieredzi un uzzināt citu vadītāju viedokli par mūsdienās nozīmīgo tematu!

Pieteikšanās šeit līdz 22.02.2022.

Tiekamies!


Mūsu ASTRAL Akadēmijas janvāra tikšanās reizē kopā ar profesionālo un zinošo pārmaiņu arhitekti Dr. Anita Gaile, runājām un diskutējām par tēmu "Pārmaiņu vadība", kas ir viens no šī brīža aktuālajiem tematiem tik mainīgajā pasaulē. Semināra laikā tika diskutēts kā atpazīt pārmaiņu vadību no krīzes vadības, kāds ir pārmaiņu raksturs, kā rodas pārmaiņu idejas, kāda ir pārmaiņu vadības struktūra un kādas uzvedības pieejas izveidot pārmaiņu vadībā. Interesantas izvērsās diskusijas par dalībnieku pieredzi ar pārmaiņām, par iegūtajām pieredzēm un mācībām, kā arī bija iespēja veikt pašrefleksijas uzdevumus.

Jau nākamais ASTRAL Akadēmijas seminārs notiks 23. februārī, kad ar uzņēmuma vadītājiem diskutēsim par tēmu "Vadītāja loma personāla atlasē". Tas ir viens no svarīgākajiem, pieprasītākajiem un sarežģītākajiem personāla vadības procesiem, tādēļ ir ļoti būtiski, ka vadītāji zina par savu lomu tajā. Semināru vadīs zinošā un profesionālā Tatjana Kuzmina, kurai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze personāla vadībā. Viņa ir darbojusies dažādos lielos un starptautiskos uzņēmumos kā personāla direktore, ļoti labi orientējas personāla atlases procesos un sadarbībā ar vadītājiem ir veiksi simtiem personāla atlases projektus dažādām amata pozīcijām. Tatjana dalīsies ar praktisko pieredzi un savām zināšanām, uzsverot galveno, ko ir nepieciešams zināt vadītājam labāko talantu atrašanā!

Tiekamies jau pavisam drīz!


Nākamais ASTRAL HR Akadēmijas seminārs notiks 19. janvārī, kad ar uzņēmuma vadītājiem runāsim un diskutēsim par tēmu "Pārmaiņu vadība", kas ir viens no šī brīža aktuālajiem tematiem tik mainīgajā pasaulē.

Mēdz teikt, ka viss vadītāja darbs ir viena vienīga pārmaiņu vadība. Tajā pat laikā pārmaiņas ir tās, kam tik grūti saņemties, šķiet, ka nav pareizais brīdis, vai ka nepietiek resursu. Nokavētas pārmaiņas rada krīzi, kam ir izteikti negatīva ietekme uz uzņēmuma darbības nepārtrauktību. Bet arī krīze var būt labs stimuls pārmaiņām. Tāpēc šīs tikšanās laikā runāsim par:

 • kā palīdzēt pašiem sev pārmaiņās, kas notiek visu laiku,
 • kas ir pārmaiņu vadības kompetence,
 • 4 pieejas cilvēku iesaistīšanā pārmaiņu atbalstam.

Semināru vadīs profesionālā un zinošā Dr. Anita Gaile, kura ir biznesa vadības trenere un konsultante, sertificēta APMG un PROSCI pārmaiņu vadības eksperte. Biznesa vadības un karjeras koučs (PCC līmenis). ICF (International Coaching Federation) biedrs. Lasa lekcijas vadošajās Latvijas augstskolās RBS un LU par cilvēku un pārmaiņu vadību. Pēta cilvēku un organizāciju sadarbības modeļus. Autore izdevumiem «Špikeris vadītājiem», «Vadītāja Dienas grāmata» un līdzautore «Efektīva vadītāja rokasgrāmatai», kas izdota pēc Valsts kancelejas pasūtījuma. Bijusi augstākā līmeņa vadītāja a/s "airBaltic Corporation", Lielbritānijas Ārlietu ministrijas Baltijas jūras reģionā, AS "Citadele banka".

Būs iespēja ne tikai uzzināt Dr. Anitas Gailes viedokli, bet arī dalīties ar savu pieredzi un uzzināt citu vadītāju skatījumu par tik nozīmīgu tematu!

Pieteikšanās šeit līdz 18.01.2022.


Priecīgus svētkus!

🌟 Uzspied uz bildes un noskaties mūsu video sveicienu svētkos! 🌟


Mūsu ASTRAL HR Akadēmijas ceturtajā tikšanās reizē kopā ar vecāko konsultanti Sandru Liepu pievērsāmies ļoti aktuālai tēmai par emocionālo inteliģenci (EQ). Tikšanās laikā apskatījām EQ jēdzienu un struktūru, tā nozīmi darba attiecībās, pieskarāmies gan zinātniskajiem, gan populārās psiholoģijas EQ modeļiem. Galvenais uzsvars diskusiju laikā tika likts uz EQ intelekta nozīmi organizāciju vidē un darba attiecību veidošanā. Diskutējām par to, kā vadītājiem parūpēties par savu emocionālās inteliģences attīstību, kādu iespaidu tas atstāj kolektīvā, kā vadītājiem attīstīt savu darbinieku EQ, kāpēc organizācijām un vadītājiem tas būtu jādara. Katram dalībniekam bija iespēja padomāt par savu EQ līmeni un attīstības nepieciešamību.

Interesanta izvērsās diskusijas par mūsu emocijām, to atpazīšanu un nozīmi ikdienā un to, kādas emocijas motivē darbībai. Semināra dalībnieki uzzināja kur mūsu ķermenī dzīvo emocijas, kā mēs tās varam atpazīt pirms esam tās apzinājuši un kā tās sociāli pieņemamā veidā atlaist un neuzkrāt.

Jau nākamais ASTRAL HR Akadēmijas seminārs notiks 19. janvārī, kad ar uzņēmuma vadītājiem runāsim un diskutēsim par tēmu "Pārmaiņu vadība", kas ir viens no šī brīža aktuālajiem tematiem tik mainīgajā pasaulē. 

Uz tikšanos 2022. gadā! IRC GLOBĀLĀ KONFERENCE 2021

IRC Global Executive Search Partners VIRTUĀLĀ GLOBĀLĀ KONFERENCE notika 16. un 18. novembrī! Mēs esam ļoti priecīgi, ka visi paliekam kopā par spīti izaicinājumu pilnajam laikam. Konferencē piedalās mūsu organizācijas biedri no vairāk nekā 45 dažādām pasaules valstīm!


ASTRAL HR Akadēmijas jaunumi

Oktobra noslēdzošajā trešdienā ASTRAL HR Akadēmijas ietvaros notika seminārs vadītājiem "Klasika par darbinieku motivāciju", kur mūsu konsultante Sandra Liepa dalījās ar savām zināšanām un vadītājus iesaistīja interesantās diskusijās. Semināra laikā pārrunājām darbinieku vajadzības, vadītāju atbildību darbinieku motivēšanā, faktorus, kas nosaka darbinieku motivāciju un kādas ir iespējas vadītājiem motivēt darbiniekus, kā arī meklējām atbildes uz jautājumiem "Kas ir motivācija?"; "Kas jādara vadītājam, lai darbinieki būtu maksimāli efektīvi / produktīvi?"; "Vai nauda motivē?".

Savukārt jau nākamais ASTRAL HR Akadēmijas seminārs notiks 1. decembrī, kad ar uzņēmuma vadītājiem runāsim un diskutēsim par tēmu "Emocionālais intelekts un sociālās prasmes", kas ir viens no šī brīža pieprasītākajiem tematiem. Semināra laikā vadītājiem būs iespēja iepazīties ar to kādēļ vadītāja emocionālā inteliģence ir pamats, kas pozitīvi ietekmē darbiniekus un organizāciju, kā arī kuras vadības kompetences ir jāattīsta, lai veicinātu organizācijas attīstību un proaktīvi spētu reaģēt uz darbinieku vajadzībām. 

Pieteikšanās semināram ir iespējama šeit.

Uz tikšanos decembrī!


2021.gada septembrī ASTRAL Executive Search debitēja ar jaunu, unikālu semināru sēriju "Personāla vadība vadītājiem".

Pirmā semināra "Patiesība un mīti par HR lomas nozīmīgumu organizācijā" laikā ASTRAL Executive Search konsultantes Sandra Liepa un Tatjana Kuzmina dalījās ar savām zināšanām un bagātīgo profesionālo pieredzi.

Sandra pastāstīja kā ir veidojusies personāla vadības joma cauri gadsimtiem, par personāla vadības pamata funkcijām un kā tās ir gadiem ejot transformējušās, kā arī par HR vietu uzņēmuma hierarhijā un arī par "ķīmiju" starp HR un CEO.

Savukārt Tatjana pievērsa semināra dalībnieku - augstākā līmeņa vadītāju - uzmanību stereotipiem, kas joprojām ir sastopami biznesa vidē par to, kas ir / nav jādara personāla vadītājam. Dalībniekiem bija iespēja noskaidrot kādiem HR instrumentiem būtu obligāti jābūt katrā uzņēmumā, lai panāktu maksimālo darbinieku efektivitāti, iesaisti un motivāciju.

Nākamais seminārs notiks 27.10.2021. par tēmu "Klasiska par darbinieku motivāciju". Semināru vadīs ASTRAL Executive Search konsultante Sandra Liepa. Plašāka informācija sekos jau jaunnedēļ!


Vebinārs "Patiesība un mīti par HR lomas nozīmīgumu organizācijā"

Pateicoties lielajai ieinteresētībai par vasarā notikušo vebināru "Patiesība un mīti par HR lomas nozīmīgumu organizācijā", ar prieku aicinām uz šo atkārtoto bezmaksas vebināru 29.09.2021. plkst. 15:00.

"ASTRAL Executive Search" piedāvā unikālu iespēju Jums kā vadītājam saprast, kad personāla vadība organizācijā ir nepieciešamība un kad tā ir tikai neaizstājamības ilūzija.

Gaidīsim ziņu par Jūsu dalību līdz 28.09.2021, rakstot uz info@astralexecutive.com


BIZNESA KONFERENCE "PERSONĀLA VADĪBA 2022"

30.09.2021. notiksies personāla vadības konference, kur tiks runāts kā izvēlēties uzņēmumam nepieciešamos darbiniekus, kā tos motivēt un kā pašam kļūt par lielisku personāla vadītāju. Kā Covid-19 mainīs tendences darba tirgū jau nākamajā 2022. gadā.

Arī ASTRAL vecākā konsultante Sandra Liepa sniegs savu redzējumu par tēmu "Vadītāju kompetenču novērtēšana mainīgas vides apstākļos".

Plašāka informācija par konferenci šeit.


Veiko Haavapuu pievienojas Rail Baltica komandai kā jaunais Finanšu Direktors.

2021. gada 1. septembrī Veiko Haavapuu pievienojās AS "RB Rail" komandai kā jaunais finanšu direktors un valdes loceklis.

Plašāka informācija pieejama šeit.

ASTRAL Executive Search komanda ir priecīga, ka mums bija iespēja būt iesaistītiem kandidātu meklēšanā, uzrunāšanā un novērtēšanā. Tas bija ļoti interesanti un ar lielisku rezultātu! 
Apsveicam, Veiko Haavapuu! Novēlam visu to labāko un arī veiksmi jaunajā darbā! 


KĀ ĶERMEŅA VALODA VAR IETEKMĒT TAVU VEIKSMI

Prasme tulkot cilvēka ķermeņa valodu ir noderīga visdažādākajās situācijās - gan sastopoties ar profesionāliem izaicinājumiem, gan komunicējot ar līdzcilvēkiem, gan veicot personāla atlasi.
Izlasi konsultantes Kristas apkopoto rakstu un uzzini jau vairāk par ķermeņa valodu!
Bet viens ir skaidrs - labus ķermeņa valodas piemērus mēs varam mācīties no politiķiem! 😎


SIA "Rīgas meži" ievēlēta padome

Turpinot uzlabot korporatīvo pārvaldību pašvaldības kapitālsabiedrībās, no 1.septembra SIA "Rīgas meži" darbu sāks padome - pārraudzības institūcija, kas pārstāv dalībnieka intereses sapulču starplaikā un uzrauga valdes darbību.

Padomes locekļa amatā ar kompetenci bioekonomikas un zemes resursu ilgtspējīgas pārvaldības jomā ievēlēts Toms Auškāps, ar kompetenci finanšu jautājumu un audita jomā, risku vadības un iekšējās kontroles sistēmas jomā ievēlēts Viktors Troicins, ar kompetenci stratēģiju izstrādes un ieviešanas jomā un korporatīvas pārvaldības un pārmaiņu vadības jomā ievēlēts Aigars Ģērmanis.

Plašāka informācija šeit.

ASTRAL Executive Search komandai bija patiess prieks piedalīties SIA "Rīgas meži" padomes locekļu atlases procesā! Novēlam Tomam Auškaāpam, Viktoram Troicinam un Aigaram Ģērmanim sasniegt nospraustos mērķus un veicināt ilgtermiņa uzņēmuma attīstību! 


Mūsdienu darbinieku gaidas.  Ko iesākt darba devējiem.

Piedāvājam jums ieskatīties šī brīža galvenajās darbinieku prioritātēs no augstākā līmeņa atlases un novērtēšanas kompānijas skata punkta un mūsu redzējumu par to, kā rīkoties uzņēmumiem.


LĒMUMU PIEŅEMŠANA: tas ir viegli vai grūti?

Vadītājiem katru dienu ir jāpieņem daudz un dažādi lēmumi. Spēja pieņemt lēmumus ir būtiska veiksmīgas vadības sastāvdaļa, jo tā nosaka, kā uzņēmums tiek galā ar problēmām un sasniedz savus mērķus.

Izlasi ASTRAL Executive Search un Iluta Gaile veidoto viedokļa rakstu par lēmumu pieņemšanu un iegūsti atbildes uz:

#Kāpēc ir grūti pieņemt lēmumus?

#Kas var palīdzēt pieņemt lēmumus?

#Kā atšķiras lēmumu pieņemšana krīzes situācijās?

#Kā iemācīties pieņemt lēmumus?


Aicinām pieteikties uz VAS "Latvijas gaisa satiksme" padomes locekļu amatiem 

Pārresoru koordinācijas centrs sadarbībā ar Satiksmes ministriju izsludina konkursu uzvalsts akciju sabiedrības "Latvijas gaisa satiksme" diviem padomes locekļu amatiem: 1) ar kompetenci aeronavigācijas pakalpojumu un to infrastruktūras jautājumu, iesaistīto pušu, uzņēmumu un komandas vadībā; 2) ar kompetenci stratēģiju izstrādes un īstenošanas, korporatīvās pārvaldības jomā, tostarp vismaz vienam padomes loceklim jāatbilst neatkarīga padomes locekļa prasībām.

Pieteikšanās: līdz 18.07.2021. (ieskaitot)

Plašāka informācija par amata pozīcijām šeit.
IRC Executive Search Partners Virtual Global Conference!

Last week we participated in our first IRC Global Executive Search Partners Virtual Global Conference. It was such a nice event where we met colleagues from 40+ countries and as well our managing director Iluta Gaile had an opportunity to present ASTRAL Executive Search and Latvia! ✨
Fingers crossed that we can meet each other F2F soon! 🙌
#executivesearch #event #IRC 


RP SIA "Rīgas satiksme" izmaiņas valdē!

ASTRAL Executive Search bija patiess prieks piedalīties Rīgas satiksme valdes locekļu atlasē un novērtēšanā.
Apsveicam Gints Zeltiņš un Andris Lubāns par apstiprināšanu patstāvīgo valdes locekļu amatos un lai izdodas iecerētais, plānotais! ✨ 

Plašāka informācija šeit!Notikušas izmaiņas SIA "Tet" padomes sastāvā

Apsveicam SIA "Tet" ar ievēlēto padomi! 

Mums, ASTRAL Executive Search komandai, bija liels prieks un pagodinājums piedalīties padomes locekļu kandidātu novērtēšanas procesā! 

Vairāk informācijas varat uzzināt šeit.


Vebinārs "Karjeras koučings"

Kā nepalaist garām sapņu darbu? Kā maksimāli izmantot darba interviju savā labā un pārvērst to par savu zvaigžņu stundu? Augstākā līmeņa personāla atlases kompānijas "ASTRAL Executive Search" eksperti sniegs netriviālus padomus un tādus ieteikumus, ko grūti atrast internetā.

Pievienojies šā gada 24.martā plkst. 16:00 vebināram "Karjeras koučings".

Vebinārs notiek sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Karjeras Centru!

Uzzini vairāk šeit!


VEBINĀRS 19.03.2021. LTRK BIEDRIEM
Kā vadītājam nekļūdīties, atlasot darbiniekus?

Padomi vadītājiem: kā izvēlēties īsto darbinieku.

Organizāciju veido cilvēki, kuri tajā strādā; jo darbinieki nosaka uzņēmuma veiksmi vai neveiksmi.. Katrā organizācijā agri vai vēlu rodas situācija, kad ir jāmeklē jauni darbinieki. Šajā brīdī iešķiroša nozīme it tam, cik efektīvi mēs spēsim novērtēt, vai kandidāts ir atbilstošs tieši mūsu uzņēmumam un konkrētai lomai.

Mēs nevaram atļauties sev kļūdieties, jo neviens nevēlas strādāt kopā ar neprofesionālu kolēģi. Tāpēc ir ļoti svarīgi pieņemt īsto darbinieku īstajā vietā. Personāla atlases kļūdu cena ir augstāka, nekā mums liekas pirmajā brīdī! Saskaņā ar ASV Darba statistikas biroja datiem nepareizā darbinieka pieņemšana darbā var maksāt darba devējam pat 30% no darbinieka pirmā gada atalgojuma. Tiek patērēts mūsu laiks, enerģija un pūles, apmācot jauno darbinieku. Neatbilstoša darbinieka ieviešana kolektīvā noteikti nestiprina vadītāja (hiring manager) reputāciju, negatīvi ietekmē komandas produktivitāti, lojalitāti un kopējo atmosfēru kolektīvā. Lai palīdzētu jums nākamajos atlases projektos maksimāli izvairīties no tādām situācijām, ar saviem ieteikumiem dalīsies augstākā līmeņa atlases un novērtēšanas kompānija ASTRAL Executive Search.

Seminārs/vebinārs pieejams tikai LTRK biedriem.

Norise: plkst.: 15:00-16:30

Reģistrācija: https://ej.uz/PV360_190321 

Pirms semināra saņemsiet informāciju par pieslēgumu vebināram.


Mūžīgā  Pieejamība. Viens no izdegšanas cēloņiem. 

Vai esi dzirdējis par "mūžīgās pieejamības" sindromu? Un vai zināji, ka tas ir viens no mūsdienu "izdegšanas" cēloņiem?

Aicinām iepazīties ar ASTRAL Executive Search vadītājas Iluta Gaile pārdomām, novērojumiem un ieteikumiem par šo tik ļoti aktuālo mūsdienu parādību. 


ASTRAL komandai pievienojas vecākā konsultante Sandra Liepa!

Šī gada sākumā mūsu komandai ir pievienojusies arī profesionālā un pieredzējušā vecākā konsultante Sandra Liepa!


Sandra ir pieredzējusi personāla vadītāja, kas sniegusi savu ieguldījumu visdažādākajās industrijās, sākot no izglītības un beidzot ar ražošanu. Paralēli Sandra lasījusi lekcijas augstākā līmeņa vadītājiem par performances un pārmaiņu menedžmentu, motivēšanu, personīgo izaugsmi un citām ar personāla vadību saistītām tēmām.


Vairāk par mūsu komandu uzzini šeit!VADĪTĀJU KOMPETENCES 2021. GADĀ

Kādas prasmes vadītājiem būs nepieciešamas 2021. gadā?

Aicinām iepazīties ar ASTRAL Asociētās Partneres Tatjanas Kuzminas apkopoto informāciju par TOP 7 vadītāju kompetencēm 2021. gadā!ASTRAL komandai šis gads ir sācies grandiozi!

ASTRAL Executive Search ir pievienojusies IRC Global Executive Search Partners organizācijai, kas ir lielākā augstākā līmeņa personāla atlases kompāniju alianse pasaulē! 

"Mēs no tiesas esam priecīgi pievienoties IRC Global Executive Search Parners! Es ticu, ka ikviens no mums IRC aliansē dala vienādas vērtības un principus, tādēļ ar nepacietību gaidu mūsu sadarbību. Mēs ticam, ka šis būs lieliska pieredze un mēs esam pagodināti būt lielās alianses biedri. Mūsu pievienošanās IRC tīklam būs arī lieliska iespēja mūsu vietējiem un starptautiskajiem klientiem, jo vairs nebūs nekādu robežu lieliskas kvalitātes augstākā līmeņa atlasei ik vienā valstī, kur ir IRC!" min Iluta Gaile, IRC Latvia (ASTRAL Executive Search) vadītāja. 

Vairāk informācijas par IRC Global Executive Search Parners uzziniet šeit!


Iespēja pievienoties AS RB Rail komandai!

RB Rail AS izsludina konkursu uz VALDES LOCEKĻA / FINANŠU DIREKTORA pozīciju! 

Plašāka informācija par vakanci pieejama šeit!


Apsveicam jauno RP SIA "Rīgas satiksme" padomi! 

Pagājušā gada noslēgumā uz savu pirmo padomes sēdi sanāca kopā jaunā uzņēmuma RP SIA "Rīgas satiksme" padome, kuras sastāvā ir līdzšinējie padomes locekļi Ainārs Ozols un Normunds Narvaišs, kā arī no jauna ieceltais Rolands Paņko. Jaunā padome tika izvēlēta atklātā konkursā, kuru organizēja Rīgas dome.

ASTRAL Executive Search komandai bija patiess prieks veikt kandidātu novērtēšanu, un vēlam lieliskus panākumus jaunajai padomei! Iepazīsties ar uzņēmuma padomi šeit!


ASTRAL Executive Search komandai pievienojas HR profesionāle Tatjana Kuzmina!

Tatjana jau vairāk nekā 16 gadus darbojas personāla vadības jomā un ir ieņēmusi personāla vadītājas amatus dažādos starptautiskos un vietējos uzņēmumos, tai skaitā, G4S Latvia, Orkla Confectionery & Snacks Latvija, NP Foods, Laima. Tatjana uzskata, ka neatkarīgi no tā ar ko nodarbojas uzņēmums, īsto darbinieku piesaiste un noturēšana vienmēr ir un būs svarīgākais uzņēmuma izaicinājums. 


HR prognozes 2021. gadam

Aicinām apmeklēt Latvijas Personāla Vadīšanas Asociācijas (LPVA) organizēto semināru par 2021. gada HR prognozēm, kur ASTRAL Executive Search asociētā partnere / konsultante Tatjana Kuzmina dalīsies ar mūsu novērojumiem par 2021. gada vadītāju kompetencēm un prasmēm. 

Kā Tatjana min: "2020.gads uz visiem laikiem mums asociēsies ar COVID-19 pandēmiju, ar to saistīto veselības un ekonomikas krīzi. COVID-19 ir satricinājis cilvēci un uzņēmējdarbības pamatus... Mēs visi ļoti ceram, ka šī vīrusa ietekme mazināsies šogad, bet tik un tā vairāk kā skaidrs, ka arī 2021.gads radīs unikālus izaicinājumus uzņēmumiem, lai atgūtos no pagājušā gada globālās krīzes. Kādas prasmes vadītājiem būs nepieciešamas, lai tiktu galā ar šīm problēmām? ASTRAL Executive Search konsultanti vēlas dalīties ar savu redzējumu par šodien vitāli svarīgajām vadītāju kompetencēm."

Vairāk informācijas - www.lpva.lvVADĪTĀJAS. LĪDERES. 2020. gada izaicinājumi un atziņas!

Aicinām iepazīties ar Ilutas Gailes apkopoto rakstu par trīs burvīgu vadītāju atziņām 2020. gadā! Liels paldies par dalīšanos Izidai Gerkenai, Maijai Baltgalvei un Dacei Ljusai!

Lai mums visiem izdevies un veiksmīgs 2021. gads!

*Lai iepazītos ar rakstu, spied "lejupielādēt"!
Paldies par sadarbību visiem mūsu mīļajiem Klientiem un Sadarbības partneriem!


Iluta  Krista  Lāsma  Vilija


Ziemassvētku laiks ir pilns ar brīnumiem un labajiem darbiem!

Šogad BNI Morbergs ir izveidojis biedru labdarības izsoli, kur izsoles darbus sagādājuši BNI Morbergs biedri, bet iegūtie līdzekļi tiks ziedoti labdarībai!
Aicinām ielūkoties šeit.


ASTRAL Executive Search pievienojas BNI Morbergs!

Ar lielu prieku un lepnumu paziņojam, ka esam pievienojušies BNI Morbergs, kas grupā apvieno Latvijas vadošo uzņēmumu līderus no dažādām nozarēm, lai ar ieteikumu palīdzību savstarpēji veicinātu izaugsmi.

Vairāk par BNI uzzini šeit.


Paziņojums par Sabiedrības nosaukuma maiņu

Informējam, ka 2020. gada 1. decembrī Sabiedrības līdzšinējais juridiskais nosaukums SIA "ARISTA Executive Search Latvia" tiks nomainīts uz

SIA "ASTRAL Executive Search".

Sabiedrības klientiem un partneriem juridiskā nosaukuma maiņa neērtības neradīs - arī pēc juridiskā nosaukuma maiņas visi līgumi un vienošanās, kas slēgtas ar SIA "ARISTA Executive Search Latvia", ir spēkā. Nav nepieciešamības pārskatīt sadarbības noteikumus vai slēgt jaunus līgumus. Reģistrācijas numurs, S.W.I.F.T. kods, IBAN konta numuri un rekvizīti saglabājas iepriekšējie.

Sākot ar 2020. gada 1. decembri, visos jaunajos līgumos, vienošanās un citos dokumentos tiks izmantots jaunais juridiskais nosaukums - SIA "ASTRAL Executive Search". Tāpēc līdz ar šo datumu visos Sabiedrībai piestādītajos rēķinos un citos dokumentos lūdzam norādīt jauno juridisko nosaukumu - SIA "ASTRAL Executive Search".

Esam pateicīgi par uzticību un ceram uz veiksmīgu sadarbību arī turpmāk!


Vadītājs un intuīcija. Intuīcija lēmumu pieņemšanā.

Iluta Gaile | ASTRAL vadītāja

Pirms kāda laika klausījos Ulda Pīlēna vebināru par Vadītāju lēmumu pieņemšanu neskaidrības apstākļos un biju patīkami pārsteigta, ka vadītājs, kuru ļoti augsti vērtēju un cienu, uzsver, ka tad, kad esi sarežģītā situācijā un patiesi nezini kādu lēmumu vislabāk pieņemt, tad pavisam droši vari "ņemt palīgā" savu INTUĪCIJU. Aizdomājos, vai tas tiešām būtu vislabākais, ko var ieteikt šādā situācijā darīt, kaut arī pati savā darbā un dzīvē, pieņemot svarīgus lēmumus, vienmēr ieklausos savā "'iekšējā balsī".

Kas ir INTUĪCIJA? Vārds «intuīcija» cēlies no latīņu «intueri», kas nozīmē - «ielūkoties sevī». Pirmo reizi šis vārds lietots 15. gadsimtā, bet zinātniski to sāka pētīt tikai 19. gadsimta beigās, 20. gadsimta sākumā.

Aicinu iepazīties ar manis apkopotu informāciju par intuīciju un tās izmantošanu vadītāju ikdienas lēmumos. Iespēja arī iepazīties ar pieredzējušu Latvijas augstākā līmeņa vadītāju viedokļiem un pieredzi!

Visu rakstu variet lasīt Linkedin šeit 

Vadītāju lēmumu pieņemšana krīzes apstākļos

Iluta Gaile | ASTRAL vadītāja

Mēs dzīvojam sarežģītā laikā! Lai ierobežotu koronavīrusa izplatību Latvijā, marta sākumā valdība noteica ārkārtas stāvokli valstī. Mēs varam pateikties par šī lēmuma savlaicīgu pieņemšanu, jo neviens no mums negribētu, lai Itālijas scenārijs atkārtotos.

Rīcība ārkārtas situācijā prasa no vadītājiem labas vadības prasmes un drosmi, lai nodrošinātu cilvēku un organizāciju labklājību, drošību un veselību.

Starptautiskas HR konsultāciju firmas Hogan Assessment Systemspētījumā tiek uzsvērtas 4 galvenās darbinieku vēlmes attiecībā uz vadītājiem,tādēļ īpaši nozīmīga kļuva vadītāju gatavība un spēja pieņemt lēmumus.

Un tieši krīzes lieliski pārbauda vadītāju lēmumu pieņemšanas spējas.

Visu rakstu lasiet LinkedIn (pieejams šeit).


COVID-19 ietekme personāla atlasē

Krista Kristiana Briņķe | ASTRAL konsultante

Šī brīža ārkārtējais stāvoklis ir motivējis un iedrošinājis uzņēmumus ieviest elastīgu pieeju attālinātai darbinieku izvērtēšanai un pieņemšanai darbā, kā arī rast inovatīvus risinājumus lietām un procesiem, ko esam raduši darīt citādāk, kā, piemēram, šobrīd, mums ir iespēja apmeklēt virtuālos seminārus visiem kopā, bet tomēr katram atsevišķi.

Šajā rakstā atradīsiet dažādus manus novērojumus, ieteikumus un secinājumus kā Covid-19 ir pozitīvi ietekmējis personāla atlases nozari.

dz šim "attālinātais darbs" ticis uzskatīts kā bonuss, priekšrocība, ko daudzas kompānijas piedāvā saviem darbiniekiem, taču lielākā daļa vēl nebija gatavas vai neredzēja iespēju piedāvāt šādu darba izpildes veidu. Pašreizējā situācija ļoti labi parāda, cik uzņēmumi patiesībā ir gatavi šādam procesam -spējīgi būt elastīgi un pieņemt ātrus lēmumus, lai darbs turpinātos.

Ar visu rakstu varat iepazīties šeit. 


Z paaudze ir klāt!

Krista Kristiāna Briņķe | ASTRAL konsultante

ASTRAL Executive Search projektu vadītāja Latvijā Krista Kristiāna Briņķe ir veikusi pētījumu par jaunāko darba tirgus paaudzi. Viņa atzīst, ka Z paaudze straujiem soļiem ienāk darba tirgū.

Centrālās pārvaldes statistikas dati liek secināt, ka Latvijas darba tirgū šobrīd ir aptuveni 3 procenti Z paaudzes darbinieku, 

bet ar katru gadu šis skaitlis tika augs un augs. Šī paaudze ir nākusi pasaulē no 1995. līdz 2010. gadam un viņu personība ir veidojusies laikā, kad vecāki cieta no ekonomiskās krīzes, daudzi zaudēja darbu un pārcēlās uz citu dzīvesvietu. Par viņiem mēdz teikt, ka tā ir interneta paaudze jeb digitālie iezemieši, jo tiek lēsts, ka "piedzima" internets un piedzima Z paaudze.

Z paaudzei ir raksturīgi, ka viņi ļoti novērtē klātienes komunikāciju un cilvēcību, kā arī ļoti izvērtē cilvēkus ar ko kontaktējas. Z paaudze ir patstāvīgi, neatkarīgi individuālisti, kas ir gatavi smagi strādāt. Viņi liks visu uz spēles, lai uzvarētu un tādēļ izteikti baidās no neveiksmēm un nepārtraukti sevi salīdzina ar citiem. Tā ir paaudze, kas ir vērsta uz pašattīstību, viņiem piemīt izteikta pašpārliecība, novērtē savu privātumu un ir vēlme glābt pasauli.

Potenciālajiem darba devējiem ir vērts zināt trīs lietas, ko Z paaudze sagaida - pirmkārt, jēgpilnu darbu, kam ir kāds augstāks mērķis, organizācijā, kas ir sociāli atbildīga. Otrkārt, rutīnas lietas, piemēram, papīru kopēšana, viņi labprātāk grib aizstāt ar inovācijām un tehnoloģijām. Un visbeidzot, Z paaudze sagaida fleksibilitāti, stabilitāti un cilvēcīgumu.

Noteikti pozitīvi ir tas, ka tiek prognozēts, ka Z paaudzei būs lielāka lojalitāte pret darba devēju un darba tirgū būs mazāka darbaspēka mainība. Toties īstais "talantu karš" mums visiem ir tikai priekšā, jo visi gribēs izķert šīs paaudzes pārstāvjus, kas ir piedzimusi ļoti, ļoti maz.

Kā vislabāk sadraudzēties ar Z paaudzi?

Lai piesaistītu jauno darba tirgus paaudzi, Jums ir jābūt sociāli atbildīgiem, atvērtiem un caurspīdīgiem, ar labu iekšējo darba kultūru. Tas nākotnē aizvien lielāku lomu spēlēs organizācijas tēla uzlabošanai tieši kā darba devējs.

Protams, ir arī jādomā inovatīvi un jāievieš daudzus jauninājumus jau pašā atlases procesā, kā, piemēram, ieviesiet inovatīvu CV vai pieteikumu iesūtīšanu.

Bet, lai noturētu spējīgos Z paaudzes pārstāvjus, Jums ir rūpīgi jāpieskata, lai tie "nepārdeg" (jo šai paaudzei ir izteikti liela tendence), rīkojiet regulāras sanāksmes, piesaistiet mentoru, kā arī sniedziet iespēju attīstīt organizācijā iekšēji gan vertikāli, gan horizontāli, kas jaunajiem censoņiem īpaši nāks pie sirds. Un visbeidzot - nelieciet Z paaudzei regulāri strādāt milzīgās komandās un atvērtajos birojos -, jo tas viņiem rada diskomfortu.

Noteikti pieņemiet darbā Z paaudzes pārstāvi, jo tā Jūs iegūsiet darbinieku, kas ātri strādā, lieliski spēj atrast informāciju un vienlaicīgi spēj veikt vairākus darbus! 

*Ir aizliegts pārpublicēt šo rakstu bez iepriekšējas ASTRAL Executive Search atļaujas.


Esi pirmais, kurš izlasa jaunumus!

Vēlaties ar mums sazināties?